Monday, October 26, 2015

13. Filmski front - "Da ne ureknem"

13. Filmski front - "Da ne ureknem"
13. Filmski front - "Da ne ureknem"

Festival malih i nezavisnih produkcija "Filmski Front" održava se od 28. do 31. oktobra po baksuzni 13ti put pod sloganom “DA NE UREKNEM, biće Filmskog Fronta!

“Da ne ureknem”, 13. Filmski front počinje u sredu 28. oktobra i to domaćinskom Kinoklubaškom selekcijom koja afirmiše uspešne autore i članove Kino Kluba Novi Sad. Odmah nakon kinoklubaške uslediće gostujuća selekcija filmovi Pančevo Film Festivala nakon čega se selimo u PUBeraj i sušamo filmsku muziku. 

Drugog festivalskog dana počinje zvanična bitka za najbolji film na 13. Frontu! Nakon rekordnog broja pristiglih filmova iz celog sveta, preko 4000 kratkometražnih igranih, dokumentarnih, animiranih i eksperimentalnih filmova, selektor Filip Markovinović podelio ih je u dve kategorije. U kategoriji “Pomeri se smesta!” (Srbija/Region), za nagradu stručnog žirija boriće se 28 filmskih ostvarenja, dok će publika odlučivati o pobedniku međunarodne selekcije “Svet protiv uroka” između 37 filmova!
“Da kucnem u drvo” za filmske stvaraoce u petak u 18h pripremili smo tribinu o plasiranju filmova na festivalima i distribuciji kratkog metra na kojoj će govoriti filmski autori sa iskustvom kao i producenti televizijskih kuća i organizatori prestižnih filmskih festivala. 
Tokom trajanja festivala u holu Kulturnog centra Novog Sada publika će u pauzama moći da uživa u gifovima koje je za nas odabrao Gifest iz Subotice. 

U subotu, poslednjeg dana oktobra, pre žurke zatvaranja i proglašenja pobednika “Da ne čuje zlo”, gledaćemo kratkometražne horor filmove. Stručni žiri u sastavu Milan Puzić, scenarista; Ognjen Glavonić, reditelj i Ivan Knežević, montažer u subotu će dodeliti nagradu za najbolji film na 13. Filmskom Frontu, a komisija za glasanje saopštiće odluku publike. 

Da ne ureknem, tokom četiri dana trajanja Festivala publika će da se pomeri s mesta i pogleda preko 100 kratkih filmova, “da kucnem u drvo”, na tribini nešto i da nauči, a “da ne čuje zlo” i dobro da se provede. 
Za sve informacije i preuzimanje detaljnog programa Festivala posetite naš sajt filmskifront.org ili nas pronađite na fejsbuku, instagramu ili tviteru #filmskifront 

Festival je podržan od strane Pokrajinskog sekretarijata za kulturu i javno informisanje, Grada Novog Sada, Ministarstva za kulturu i javno informisanje kao i od Kulturnog centra 

18h - Program svečanog otvaranja - Kinoklubaška selekcija

“Pakao”, Filip Markovinović (Srbija), igrani, 7’
“Cveće zla”, Tolnai Szabolcs (Srbija), igrani, 30’
“Šampion”, Slobodan Branković (Srbija), dokumentarni, 20’
“Mi i o(p)stale ptice”, Srđan Đuranović (Srbija), dokumentarni 30’

20h Selekcija gostujućeg festivala / Pančevo Film Festival 

“Archipels, granites denudes”,Daphné Hérétakis (Grčka/Francuska), dokumentarni, 25’
“Jedne večeri ispred fakulteta”, Vladimir Milošević (Srbija), igrani, 13’
“Video dnevnik”, Nenad Tesla (Srbija), dokumentarni/eksperimentalni, 17’
“If l had it my way l would never leave”, Marko Grba Singh (Srbija), igrani, 15’
“Daljine”, Jelena Maksimović & Ivan Salatić (Crna Gora/Srbija), eksperimentalni, 19’
“Enfrentar animals salvajes”, Jerónimo Quevedo (Argentina), eksperimentalni, 7’

22h PUBeraj / slušanje filmske muzike

Četvrtak 29. oktobar

20h “Pomeri se s mesta” (Srbija/region selekcija)
“Ako jednom sretneš Mariju”, Ivana Anastasovska (Srbija), igrani, 19'
“Veče uz radio”, Miloš Tomić (Srbija), eksperimentalni, 10'
“Kokoš”, Una Gunjak (Hrvatska), igrani, 15'
“Abuzz”, Nika Lemut (Slovenija), animirani, 2'
“Crtani”, Dušan Babić (Srbija), igrani, 7'
“Food Fetish”, Miha Šubić (Slovenija), igrani, 9'
“Stakleni čovjek”, Daniel Šuljić (Hrvatska), animirani, 6' 
“Imperativ”, Jelena Ilić (Bosna i Hercegovina), dokumentarni, 7'
“Pathos”, Bojan Stijović (Crna Gora), igrani, 16'
“Blisko ničemu”, Matija Živković (Srbija), igrani, 11’

22h “Da ne ureknem” (Međunarodna selekcija)

“My first Kiss”, Albert Manich (Španija), igrani, 18’
“Stjerner over Lofoten”, Jorn Nyseth Ranum (Norveška), dokumentarni, 3’
“They Will All Die in Space”, Javier Chillon (Španija), igrani, 15’
“Volans”, Murat Sayginer (Turska), animirani/igrani, 3’
“Todo Lo Demas”, Federico Untermann (Španija), igrani, 8’
“Thank You For Calling”, Matthew Read (Kanada), igrani, 10’
“Kitbash kid”, Wu Jun’An (Singapur), animirani, 4’
“Urban Conformation 31:41”, Florian Rouzaud Cornabas (Francuska), animirani/ eksperimentalni, 3’ 
“Dirty linen to the sun”, Ramiro Zamorano (Čile), igrani, 12’
“The forest paper”, Sipparpad Krongraksa (Tajland), animirani, 4’
“Dancing Together”, Yang Xiao (Kina), igrani, 17’

Petak 30. oktobar

18h Tribina “Da kucnem u drvo” 

Tribina o plasiranju filmova na filmske festivale i distribuciji kratkog metra

20h “Pomeri se s mesta” (Srbija/region selekcija)

“Recikliranje”, Branko Ištvančić (Hrvatska), igrani, 15’
“Gadan Sapun”, Violeta Goldman (Srbija), dokumentarni, 12'
“Klackalica”, Mina Cvetinović (Srbija), animirani, 7'
“Ma, nema veze”, Gea Gojak (Hrvatska), eksperimentalni, 5'
“Britva”, Rajko Ristanović (Srbija), igrani, 9'
“Đurđevak crveni”, Hadži Aleksandar Đurović (Srbija), igrani, 12'
“Tukaj sem ali”, Viktor & Daria Radić (Slovenija), igrani, 8'
“Medo mali”, Igor Jelinović (Hrvatska), igrani, 20'
“Dobar sused”, Đorđe Stanković (Srbija), igrani, 15'
“Composition”, Mitja Manček (Slovenija), animirani/eksperimentalni, 4'

22h “Da ne ureknem” (Međunarodna selekcija)

“The Man Who Fed His Shadow”, Mario Garefo (Grčka), igrani, 18’
“A man called man”, Guy Charnaux (Kanada), animirani, 4’
“Gleichgewicht”, Bernhard Wenger (Austrija), dokumentarni, 5’
“Box Therapy”, Phillip Perry (Velika Britanija), igrani, 7’
“Eva”, Guclu Aydogdu (Turska), igrani, 8’
“Yangon in motion”, Raffaele Mosca (Italija), dokumentarni, 3’
“The Diaphanous One”, Marco Paredes Manzano (Kolumbija), igrani, 15’
“Cinnamon skin”, Alejandro de Vega (Španija), igrani, 5’
“The Boy”, Eyup Büyükkelleci (Turska), igrani, 7’
“Looking for the flying-man”, Artur Latkovsky (Letonija), igrani, 13’
“Land”, Masanobu Hiraoka (Japan), animirani, 3’
“Kite”, Bewar Ali Bdakh (Irak), igrani, 5’
“Phantasms of the Living”, Jean - Sebastien Bernard (Francuska), igrani, 6’

Subota 31. oktobar

18h “Pomeri se s mesta” (Srbija/region selekcija)

“Balavica”, Igor Mirković (Hrvatska), igrani, 17'
“Ringišpil”, Luka Popadić (Srbija), dokumentarni, 15'
“Mario je gledal morje z zaljubljenim očmi”, Svetlana Dramlić (Slovenija), igrani, 13'
“Šta bude biće”, Esma Šarić (Bosna I Hercegovina), igrani, 10'
“Ozone”, Branko Sujić (Srbija), igrani/animirani/eksperimentalni, 20'
“Origami”, Gregor Dvornik (Slovenija), animirani, 2'
“The Man Who Wouldn’t Die”, Goce Cvetanovski (Makedonija), animirani, 11'
“Johnny je mrtav”, Jure Debak & Ante Zlatko Stolica (Hrvatska), igrani, 11'

20h “Da ne ureknem” (Međunarodna selekcija)

“Napoleon and I”, Kari Paananen (Finska), igrani, 15’
“Interior.Família.”, Esteve Soler, David Torras, Gerard Quinto (Španija), igrani, 9’
“All We Need Is Slaves”, Nieto Nieto (Francuska), eksperimentalni, 2’ 
“Counsellor”, Venetia Taylor (Australija), igrani, 2’
“Mischa”, Remy Kooi (Holandija), eksperimentalni, 13’
“The present”, Jacob Frey (Nemačka), animirani, 4’
“Silver Sands Motel”, Cris Noda, Cayetana H. Cuyás (Španija), igrani, 5’
“Fingertip”, Basile Vuillemin (Belgija), igrani, 17’
“The secret charm of the toilet”, Antonios Vallindras (Grčka), igrani, 5’
“Bionic Girl”, Stephanie Cabdevila (Francuska), igrani, 14’
“Saint Crispin's Day”, Jasper Kuipers (Holandija), animirani, 2’
“Castillo Y El Armado”, Pedro Harres (Brazil), animirani, 13’

22h “Da ne čuje zlo” (Horor filmovi)

“Nuit noire”, Jean Luc Baillet (Francuska), igrani, 8’
“Zepo”, Cesar Diaz Melendez (Španija), animirani, 3’
“Sinners”, Steve Hall (Irska), igrani, 5’
“Horde”, Brvtvs Collective (Sjedinjene Američke Države), animirani, 3’
“The Stomach”, Ben Steiner (Velika Britanija), igrani, 15’
“The Resurrection of Christ 2: Vengeance”, Raul Sanchez "KiNg Tai" (Španija), igrani, 5’ 

22:30h Proglašenje pobednika

23:00h Pub Crveni petao / Žurka povodom zatvaranja

Selekcija gostujućeg festival/Gifest

Projekcija gifova će biti u holu bioskopske sale KCNS. Ulaz je slobodan. Ogranizator Kino Klub Novi Sad zadržava pravo izmene programa. 



0 komentara:

Post a Comment

E-mail newsletter

Budite među prvima koji će saznati najnovije informacije
Unesite vaš Email:

* Pogledajte kako izgleda primer maila